Maža vitamino D koncentracija gali paveikti moters menstruacinį ciklą

2018/02/27 Kategorija: Apie vitaminą D|Klinikiniai tyrimai ir studijos

Maža vitamino D koncentracija gali paveikti moters menstruacinį ciklą

Sumažėjusi 25 (OH) vitamino D koncentracija siejama su pailgėjusia folikuline faze ir ilgesniu menstruaciniu ciklu. Mokslinių tyrimų rezultatai patvirtina vitamino D vaidmenį reprodukcinės sistemos veikloje.

Žmogaus reprodukcinė sistema priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių. Taip pat iš daugelio veiksnių priklauso ir moters vaisingumo sėkmė. Reguliarus menstruacinis ciklas įtakoja moters vaisingumą. Nereguliarus menstruacinis ciklas yra susijęs su ovuliacijos nebuvimu (anovuliacija) ir vėluojančiu pastojimo laiku.

Šiuolaikiniai tyrimai atrado vitamino D receptorius gimdoje, kiaušidėse ir placentoje, kurie parodo tam tikrą vitamino D vaidmenį žmogaus reprodukcinėje sistemoje. Keletas mokslinių tyrimų atrado santykius tarp vitamino D ir reprodukcinės sveikatos, taip pat įrodymus tarp vitamino D sąsajų su moters menstruaciniu ciklu.
Mokslininkai nesenai įvertino vitamino D įtaką moterų, kurios nori pastoti, menstruaciniam ciklui. Moterų amžius svyravo tarp 30-44 metų ir jos bandė pastoti mažiausiai 3 mėnesius. Buvo atmestos tos moterys, kurios turėjo ankstesnių problemų su nevaisingumu, turėjo policistinį kiaušidžių sindromą (PCOS), nevaisingą partnerį, endometriozę arba tuo metu maitino krūtimi.

Prieš atliekant tyrimą moterys turėjo užpildyti anketą su klausimais susijusiais su demografine informacija, kontraceptikų vartojimu ir kita reprodukcine istorija. Taip pat jų buvo paprašyta 4 mėnesius vesti kasdienį menstruacijų dienoraštį, įrašant ovuliacijos ir nėštumo testų rezultatus. Taip pat mėnesinį dienoraštį iki tol kol prasidės nėštumas arba praeis 12 mėnesių. Visos dalyvės turėjo atvykti į laboratoriją prasidėjus menstruaciniam ciklui (2, 3 arba 4 dieną), kad būtų galima atlikti 25(OH) vitamino D tyrimą.

Tyrime dalyvavo 446 moterys, kurios atliko bent po vieną įrašą savo dienoraštyje, kurie iš viso sudėjus sudarė 1277 menstruacinių ciklų aprašymų.
Vidutinis vitamino D rezultatas buvo 34 ng/ml (85 nmol/l). 5% moterų buvo vitamino D deficitas (25(OH)D <20ng/ml), 69% turėjo trūkumą – vitamino D koncentracija buvo tarp 20 ir 39 ng/ml, o 26% moterų turėjo normalią vitamino D koncentraciją – 40 ng/ml ir daugiau. Menstruacijų ciklas svyravo tarp 19 ir 68 dienų. Kiekvienas 10 ng/ml (25 nmol/l) vitamino D kiekio sumažėjimas buvo susijęs su 30 proc. ilgesniu menstruaciniu ciklu. Moterims, kurių vitamino D koncentracija mažesnė nei 20 ng/ml (50 nmol/l), pailgėjusių menstruacijų tikimybė išauga 3 kartus nei moterims, kurių koncentracija buvo virš 40 ng/ml (100 nmol/l). https://www.vitamindcouncil.org/low-vitamin-d-status-may-affect-menstrual-cycle-length-in-women/