Žemas vitamino D kiekis padidino tuberkuliozės riziką tarp vartojančių ART (antiretrovirusinė terapija)

2013/02/12 Kategorija: Apie vitaminą D|Klinikiniai tyrimai ir studijos

Naujausi duomenys rodo, kad vitamino D trūkumas buvo susijęs su plaučių tuberkulioze, burnos pienlige, išsekimu ir svorio kritimu tarp daugiau kaip 10 % suaugusiųjų, sergančių ŽIV ir gydomų antiretrovirusiniais vaistais.

“Gavome įrodymų, kad vitamino D trūkumas žmonėms, sergantiems ŽIV, gali būti svarbus nepriklausomas rizikos veiksnys plaučių tuberkuliozei ir kitiems nepageidaujamiems reiškiniams. Jei tyrimai patvirtins, kad vitamino D papildai yra saugi ir veiksminga priemonė mažinant mirtingumą tarp sergančiųjų plaučių tuberkulioze ar kitais susirgimais, galime turėti papildomą ir mažai kainuojantį gydymo priedą prie savo priemonių rinkinio, siekdami pagerinti ŽIV infekuotų žmonių išgyvenamumą ir/arba gyvenimo kokybę ” – sako Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos doktorantas Chris Sudfeld.

C. Sudfeld ir jo kolegos Afrikoje atliko pirmąją perspektyvią vitamino D studiją tarp suaugusiųjų, sergančių ŽIV ir vartojančių ART. Tyrime dalyvavo 1103 atsitiktinai atrinktų moterų ir vyrų, sergančių ŽIV. Mokslininkai matavo vitamino D kiekį pradiniame etape: 101 suaugusiajam buvo nustatytas vitamino D trūkumas, 481  – buvo nepakankamas kiekis ir 521 pakako. Po to kas mėnesį pacientams buvo atliekami klinikiniai tyrimai.

Keturiasdešimt trims pacientams buvo diagnozuota plaučių tuberkuliozė. Burnos pienligė buvo diagnozuota 102 pacientams. Šešiasdešimt suaugusiųjų patiria išsekimą. Turintiems vitamino D trūkumą suaugusiems buvo 2,1 karto didesnė tikimybė netekti 10 % ar daugiau svorio, palyginti su tais, kurie turėjo vitamino D pakankamumą.

Daugiau informacijos:

 http://www.healio.com/infectious-disease/emerging-diseases/news/online/%7B0712A56C-3D33-4ABD-91EB-7C8FB15A68B8%7D/Low-vitamin-D-increased-TB-risk-among-those-receiving-ART